Rehber Valheim: Drake Kupası Nasıl Alınır ?

Grandekinoks

Takım Lideri
Team Oyun360
Mesajlar
68
Tepki puanı
7
Puanları
1,062
valheim-drake-kupasi-nasil-elde-edilir-forumoyun360.jpg
Valheim'da yer alan Drake kupaları duvarlara asılabilir ve mükemmel istatistiklere ve soğuğa karşı dayanıklılığa sahip, oyunda şahane bir kask olan Drake Helmet'in yapımı için kullanılabilir.

Kupalar, bir oyuncunun Valheim'da bulunan savaş becerilerinin ispatıdır . Oyuncular öldürdükleri kişilerin kafalarını dekorasyon olarak kullanabilir ve evlerinin duvarlarına Valheim kupalarını asabilirler. Ancak Drake ödülü gibi bazı kupaların ekstra kullanımları da mevcuttur.

Drakes​

Drakes, Dağ biyomunda görünen uçan, ejderha benzeri bir düşmandır. Drakes, oyuncuları dondurup onlara zarar verebilecek buzlu nefese sahiptir, ancak çok sevilen ganimetleri düşürürler. Oyuncular, Valheim'da Frost Arrows yapmak için Drakes'ten Freeze Bezleri ve Drake Helmet'i öğrenmek ve yapmak için kullanılabilecek Drake kupalarını toplayabilirler.

Drake Kaskı​

Drake Helmet, yapımı zor bir reçetedir; oyuncuların Valheim'daki gümüş cevherinden yapılan 20 Gümüşe ve 2 Kurt Peltine değil, aynı zamanda 2 Drake Kupasına da ihtiyacı var. Bu kupaların düşme oranı inanılmaz derecede düşük, ancak kaskın istatistikleri çabaya değer. Sadece muazzam bir dayanıklılığa sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kaskın hangi seviyeye kadar üretildiğine bağlı olarak kullanıcıya 26'ya kadar zırh sağlar.

  • Seviye 1 - Dayanıklılık 1.000, Zırh 20
  • Seviye 2 - Dayanıklılık 1.200, Zırh 22
  • Seviye 3 - Dayanıklılık 1.400, Zırh 24
  • Seviye 4 - Dayanıklılık 1.600, Zırh 26

Kupa Için farm yapmak​

Drake kupasının düşme oranı yaklaşık% 15 olduğundan, oyuncuların kask için gerekli olan ikisi için çok çalışması gerekecek. Mümkün olduğu kadar çok Drakes öldürmek için oyuncular Valheim'da sadece kurt zırhını değil, dona karşı dirençli iksirleri de üretmeye başlamak isteyecekler. Bu iksirler şunlardan yapılır:

  • 5 Devedikeni (Kara Orman Biyomu)
  • 10 Bal (Arı kovanlarından)
  • 2 Kan Torbası (Bataklık Biyomundaki sülüklerden)
  • 1 Greydwarf Eye (Kara Orman Biyomundaki Greydwarves'dan)
Draklar oyun içinde düzenli olarak yeniden doğuyor, ancak oyuncular bu uçan düşmanı olabildiğince çok bulup öldürmek için büyük bir Dağ Biyomu bulmak isteyecekler. Oyuncular ayrıca daha küçük Dağ yamaları arasında kolayca hareket etmek için portalları kullanabilirler.

Drakes Ile Mücadele​

Drakes Valheim'a inmezken , oyuncular çok uzağa uçmalarını önlemek için bir zıpkın kullanabilir. Zırh ve iksirler, Valheim oyuncularının Mountain Biome'nin karında ve drake'nin buzlu saldırılarında kolayca hayatta kalmalarına yardımcı olacak . Oyuncular ayrıca yönetebilecekleri en iyi yayları ve okları yapmak isteyeceklerdir.

Drakes, oyuncuların kolayca ezberleyebilecekleri çok özel bir saldırı modeline sahiptir; oyuncuya uçarlar, 3 don nefesiyle saldırırlar, sonra etrafta dolanırlar ve tekrar ederler. Oyuncular döngüyü öğrendikten sonra don nefesi kolayca atlatılabilir. Eğer kaçmazsa, don, oyuncuyu yavaşlatan ve ona hasar veren iki saniyelik bir zayıflatmaya neden olur. Bu, ejderhaların öldürülmesini biraz kolaylaştırır.