Sanal Gerçeklik Oyunları

CLAY

Takım Lideri
Team Oyun360
Mesajlar
14
Tepki puanı
8
Puanları
1,052
Sanal Gerçeklik Oyunları

Sanal gerçeklik kısa süre önce hayatın içerisine dahil olmasına rağmen ciddi oranda ilgi odağı oldu ve olmaya devam ediyor. Aslında gerçek dünyadan ayrı olan fakat bizleri gerçek dünyanın içerisindeymiş gibi hissettiren duyusal organlarımızın hepsinin çalışmasıyla beraber sanki o ortamın içerisindeymişiz hissi verdiren bu oyun büyük ilgi görmekte.

Teknolojik bağlantıların kullanıldığı sanal dünya olan sanal gerçeklik bir çok oyunu da bünyesinde barındırmaktadır. Oyun kalitelerinin en üst seviyede olması gereklidir. Aksi takdirde akışkan bir deneyim sağlanamaz.

Sanal Gerçeklik Oyunları İçin Gereken Ekipmanlar

Sanal gerçekliğe bağlanmak için kullanılan aletlerin içerisinde sanal gerçeklik gözlükleri ve el tutacakları yer alır. Bunlar sayesinde hem telefon hem de konsol oyunlarının oynandığı ps serisi ve xbox seri de kullanılabilir. Telefonun ekranı uygun vaziyete getirildiğinde sanal gerçeklik üzerinde kullanım sağlanabilir.

Birden fazla oyuncu aynı anda sanal gerçekliğe bağlanabilir ve bu oyunun tadını çıkartabilir. Aynı ortamda bulunmaları ve aynı görevleri beraber yapmaları ya da başka yabancı ülkelerde sanal gerçeklik ile gezinmeleri mümkündür.

3D ve 7D özelliklerinin içinde olması da bu sanal gerçeklik oyununa heyecan katan noktalardan biridir. Bilgisayarlar üzerinde oluşturulan grafiklerin sanal dünyayla birleştirilmesiyle ortaya çıkan bir oyundur.

Sanal Gerçeklik Oyunları

Sanal gerçeklik oyunları farklı kategorilerle gerçek hissini yaşatırken aynı zamanda farklı maceralarla keyifli zaman geçirilmesine olanak sunuyor.

Red Bull Air Race: The Game (Oculus Rift
): Uçak meraklısı olan oyuncuların özellikle seçtiği sanal gerçeklik oyunu tutkunların en çok tercih ettiği simülasyonların arasında yer alır. Adeta gerçek uçak kullanma hissi veren en iyi oyunlar arasında bulunur.

Rec Room (Oculus Rift, HTC Vive): Amacı ve sonucu olan oyunlar içerisinde yer alan Rec Room oyunu mini bir oyundur.

Google Earth (HTC Vive) : Dünya üzerinde istediğiniz konuma gidebileceğiniz gerçekci harita oyunu olarak adlandırılır. Sokak sokak ve mahalle mahalle gezebileceğiniz bir sanal gerçeklik oyunudur.

Portal Stories: VR (HTC Vive): Portal oyunlarını sevenlerin sıklıkla tercih edip oynadığı oyunların içerisinde yer alan Portal Stories: VR (HTC Vive) ciddi oranda ilgi gören oyunlar içerisinde yer alır.